ساعت تابستانی چیست؛ از کجا آمد و آمدنش بهر چی بود

 امروز در هفتاد کشور جهان، ساعت تابستانی اعمال می شود

یکشنبه آخر ماه اکتبر، در کشورهای اروپایی، زمان تغییر ساعت و بازگشت به وقت رسمی است.در آمریکای شمالی (ایالات متحده و کانادا) این کار در یکشنبه اول نوامبرانجام می شود تغییر ساعت در دنیای مدرن، به بیش  یک قرن پیش باز می گردد. در آغاز قرن بیستم، یک بنای بریتانیایی به نام ویلیام ویلت، شروع به انتشار اطلاعیه‌هایی کرد با عنوان "هدر دادن روشنایی روز

ویلیام ویلت، تلاش زیادی برای تغییر ساعت کرد، اما آنقدر زنده نماند تا نتیجه تلاش هایش را ببینداو مردم را تشویق می کرد که در بهاروتابستان که روزها طولانی‌تراست، زوترازخواب بیدار شوند. او همچنین پارلمان را تشویق به تصویب قانونی دراین زمینه می‌کرد.

آقای ویلت عاشق ورزش گلف بود و وقتی به خاطرغروب آفتاب و تاریک شدن هوا، مجبورمی‌شد بازی را ناتمام رها کند، به فکر کمپین تغییر ساعت افتاد

ساعت بریتانیا و دیگر کشورهای اروپایی در یکشنبه آخراکتبر، به حالت عادی بازمی گردد

او تا پایان عمرش به تلاش برای تغییر ساعت تابستانی در بریتانیا ادامه داد، سرانجام درسال 1916، یک سال پس از مرگ ویلیام ویلت، کنش‌گر سمج تغییر ساعت، دولت بریتانیا تصویب کرد که دربهاروتابستان، ساعت به جلو کشیده شود.

ایده تغییر ساعت کار، نخستین بارتوسط بنجامین فرانکلین، دانشمند و سیاستمدارآمریکایی مطرح شد. او درسال 1784، زمانی که در پاریس کار می کرد، مقاله‌ای دریک روزنامه محلی نوشت و پیشنهاد کرد وقتی هوا روشن است، مردم یک ساعت زودتر بیدار شوند و شب یک ساعت زودتر بخوابند؛ به این ترتیب یک شمع کمتر مصرف می شود.

فرانکلین که از پدران تشکیل دهنده کشور آمریکاست، همان بود که جمله معروف "زود خوابیدن و زود بیدار شدن، آدم را سالم و غنی و خردمند می‌کند" از او نقل شده است

بنجامین فرانکلین، نخستین کسی بود که از ایده استفاده بهینه از روشنایی در روزهای بهار و تابستان سخندر کشور خود بنجامین فرانکلین، ایالات متحده، تغییر ساعت از سال 1918 شروع شد.امپراتوری آلمان، نخستین کشوری بود که در سال 1916، یک ماه پیش از بریتانیا دست به تغییر ساعت زد.ایده تغییر ساعت به بسیاری از کشورهای جهان رفت و در مقطعی بسیار محبوب بود، اما به مرور برخی کشورها آن را کاری بیهوده دانستند و لغو کردند. اکنون در هفتاد کشور جهان، اکثراً در سراسر اروپا و آمریکای شمالی، ساعت تابستانی اعمال می شود. اما دو سال پیش، رئیس وقت کمیسیون اروپا، از تلاش این اتحادیه برای لغو تغییر ساعت سخن گفت.          

   11.11.2020

  فرخنده باد هفتادوپنجمین سالگرد پیروزی وغلبه بر فاشیزم هیتلری !

   9 ماه می روز شکست خون آشام ترین و جنایتکارترین رژیمی است که تاریخ بشریت به خود دیده است. زمانی این روز به بزرگی جشن گرفته میشد. حالا، روز پیروزی بر فاشیسم، هر ساله جای کمتری در دستگاه های تبلیغات جهانی به خود اختصاص می دهد. با فروپاشی شوروی سابق که نقش اصلی را در پیروزی بر فاشیسم داشت، واقعیت های این جنگ یا به دستفراموشی سپرده می شود و یا تحریف و وارونه می شود. سرمایه داری جهانی در حال تغییر دادن معادلات است و از «استالینیسم» چهره ای کریه تر از فاشیسم ساخته است.

 در 9 می 1945 آلمان نازی بدون قید و شرط تسلیم اتحاد جماهیرشوروی، آمریکا، انگلیس و فرانسه شد. چهارسال پیش ازاین، در تاریخ 22 جون 1945 آلمان به رهبری هیتلر با بزرگترین ارتش در تاریخ انسانی ، اتحاد شوروی را مورد هجوم قرار داده بود. آلمان نازی 8 میلیون سرباز مسلح داشت که از این تعداد، 4.6 میلیون سرباز برای حمله به شورو  فرستاده شده بود و بجز آن ، نزدیک به یک میلیون نیروی کمکی از کشورهای هم پیمان آلمان نازی همچون ایتالیا، رومانیا، مجارستان و فنلاند، و نیز تعدادی داوطلب از کشورهای اروپائی به آنها ملحق شد. ارتشفاشیسم شامل 5.5 میلیون سرباز میشد درحالیکه شوروی که در دهه 1930 بسختی تلاش کرده بود تا تولیدات کشاورزی و صنعتی را توسعه داده و نیروی دفاع را افزایش دهد تنها موفق شده بود تا ارتشی با 5 میلیونسربازتشکیل دهد که ازاین تعداد هم، قریب به 3 میلیون درمرزهای غربی مستقر شده بودند. درمرزهای دریای آرام، اتحاد شوروی یک میلیون سربازبرای مقابله با ارتش جاپان مستقرکرده بود و درمرز ترکیه نیز چندصدهزارسربازدرحال آماده باش بسرمی بردند.

 هیتلرسال ها درتدارک این جنگ واین حمله بود.هیتلربا کمک و پشتیبانی مالی از طرف سرمایه داران آلمان، شروع به سرکوب طبقه کارگر وازبین بردن کمونیست ها، سوسیال دموکرات ها ودیگرمخالفان خود نمود.

در اکتبر1933 آلمان کنفرانس خلع سلاح در ژنورا ترک کرد. درمارچ 1935 هیتلر خدمت نظام وظیفه را عمومی اعلام کرد که برخلاف معاهدهورسای 1919 بود. در مارچ 1936 یکی دیگرازمفاد قطعنامه ورسای را زیرپا گذاشته و ارتش خود را در منطقه رودخانه رن که غیرنظامی اعلام شده بود، وارد نمود. این تحولات در برابر چشم دولت هایی نظیر فرانسهو انگلیس روی می داد که امیدوار بودند هیتلر را به جان اتحاد شوروی بیاندازند.

 هیتلر با اجرای نقش آخرین سنگرعلیه کمونیسم وکشتارکمونیست ها وچپی ها، توانست دولتهای غربی را ازسر مخالفت با خود بازدارد. ارتشآلمان نازی دربرابربی تفاوتی اروپا، روز بروز افزایش یافته ومجهزتر شد.

 در اول مارچ 1936 آلمان نازی کشور اطریش را تصرف کرد، درماه سپتامبر با توافق انگلیس و فرانسه، بخش آلمانی زبان چکسلواکی سابق رابخود ملحق کرد، در ماه مارچ 1939 تمام چکسلواکی را گرفت، درهمان ماه فاشیستهای هوادارفرانکودر اسپانیا به کمک آلمان نازی وایتالیای موسولینی قدرت را درکشوربدست گرفتند.

 اول سپتامبر 1939 آلمان به لهستان حمله کرد، به کشوری که فرانسه وانگلیس به آن تضمین داده بودند که امنیت آنرا حفظ کنند ولی با حملهآلمان فقط نظاره گر باقی ماندند.

  اعلان رسمی جنگ ازطرف فرانسه و انگلیس علیه آلمان نازی درسوم سپتامبر فقط در حرف بود هر چند در آن زمان و موقعیت می توانستند بهنازیسم خاتمه بدهند، همانطور که آلفرد یودل رئیس ستاد عملیاتی ارتش در دادگاه نورنبرگ چنین اعتراف کرد “اگر ما در سال 1939 شکست نخوردیم فقط به آن دلیل بود که 100 لشگر فرانسه و انگلیس در جبهه غرب،وقتیکه آلمان نازی فقط با 25 لشگر به طرف لهستان یورش برد، نظاره گر بودند.”

  دانمارک در ماه آپریل 1940 تصرف شد، نروژ در ماه آوریل ـ ژوئن گرفته شد، هلند در 14 ماه مه تسلیم شد. لوکزامبورگ بعد از آن و بلژیکدر 28 مه به تصرف درآمد.  

در 20 ماه مه تانکهای نازی در ساحل دریای مانش مستقر شدند. یک ارتش بریتانیایی با 330 هزار نظامی در شمال فرانسه در مقابل ارتشمجهزتر آلمان نازی از مبارزه دست کشیده با شتاب هرچه تمامترعقب نشینی کرده و به انگلیس برگشتند (27 می تا 4 جون)، در این عقب نشینی ارتش انگلیس مقدار بیشماری اسلحه و تجهیزات نظامی از جمله 700 تانکبجا گذاشتند. فرانسه که قدرت بزرگی در اروپا بود هدف بعدی شد. در عرض 5 هفته فرانسه شکست خورده و در 22 جون 1940 تسلیم شد.در ماه اپریل1941 آلمان نازی کشورهای یونان ویوگسلاوی (سابق) را اشغال کرد. سایر کشورهای اروپائی همچون ایتالیا، فنلاند، مجارستان ورومانیا هم پیمانان آلمان هیتلری بودند و بلغارستان و سلواکی نیز به قلمرو آلمان هیتلری اضافه شدند. هیتلر در طول سه سال تقریبا همه اروپا را اشغال کرد.

در بهار1941 ارتش آلمان نازی به یک ارتش شکست ناپذیر تبدیل شده بود. ارتش آلمان نازی اکنون شامل 135 لشگر،2850 تانک و 3834 هواپیمایجنگی در جبهه غرب بود. ارتشی که توانسته بود ارتش های فرانسه، انگلیس، بلژیک و هلند را در مدت 7 هفته شکست بدهد، علیرغم اینکه ارتش این کشورها در مجموع 147 لشگر داشتند.

همه این جنگ ها و پیروزی ها تدارکی بود برای گام بزرگ بعدی. آلمان هیتلری خود را برای یک جنگ بزرگ علیه اتحاد شوروی آماده میکرد.برای این آمادگی، نه تنها صنایع نیرومند آلمان که تمام صنایع اروپای اشغال شده به خدمت این هدف در آمد.ارتش آلمان و هم پیمانانش در صبح 22 جون 1941 به اتحاد جماهیر شوروی حمله بردند. طبق گفته هیتلر قرار بود که در طول 8 تا 10 هفته باحمله برق آسا اتحاد شوروی سقوط کند. در طرح جنگی هیتلر پیش بینی شده بود که جنگ در آغاز ماه سپتامبر همان سال پایان پذیرد و بعد از آن شوروی را به چهار بخش بزرگ تحت تسلط آلمان تقسیم کرده و جمعیت بسیاری از آنها را به برد گی ببرند وازجمعیت باقیمانده از این چهار بخش را با کشتار و گرسنگی ازبین برده و شهرهای بزرگ همچون مسکو، لنینگراد، کیف را با خاک یکسان کنند.

 ارتش عظیم آلمان با 153 لشگر که شامل 33 لشگر زرهی و با 4.6 میلیون سرباز،42000 تانک و نارنجک انداز و 4000 هواپیما، و هم پیماناننظامی با 37 لشگر، 900 هزار نظامی، 5200 توپ افکن و نارنجک انداز، 260 تانک و 1000 هواپیمای جنگی بود حمله خود به اتحاد شوروی را آغاز نمود.آلمان در ابتدا توانست پیروزی های بزرگی به دست بیآورد و دشواریهای طاقت فرسائی را دامنگیر مردم، دولت و ارتش شوروی بکند و تا مسافتعمیقی در خاک شوروی پیش برود. نازی ها با بمباران وحشیانه مراکز سکونت و صنعتی، زیان بزرگی به اقتصاد اتحاد شوروی وارد آوردند، توانستند لنینگراد را در محاصره بگیرند، خود را به نزدیک مسکو و سپسولگاگراد برسانند و چشم به فتح قفقاز بدوزند.

 اما مردم شوروی در این مرحله دشوار، به دفاع از میهن سوسیالیستی خود برخاستند. افسانه “شکست ناپذیری” ارتش آلمان را آن ها باطل  کردند.ارتش آلمان نخست در مسکو با شکستی سخت روبرو شد که برتری نظامی را بهم زده و چرخش قطعی را آغاز نهاد. این چرخش سپس در نبرد حماسهآفرین استالینگراد، که در آن 1.5 میلیون نفر تلفات بر آلمانی ها تحمیل شد، تکمیل شد. ارتش نازی به حالت دفاعی درآمد و ارتش شوروی ابتکار استرتژیک جنگ را بدست گرفت و تا پایان نیز آن را در دست خودنگاه داشت.سال 1944 سال پیروزی قطعی ارتش شوروی بود. ارتش هیتلری از سرزمین شوروی رانده شد. رومانیا، بلغارستان و مجارستان از صف متحدین آلمانهیتلری خارج شده و بخش های مهمی از لهستان، یوگسلاوی، چکسلواکی و نروژ نیز به اشغال ارتش سرخ در آمد.سال 1945، سال پایان جنگ جهانی دوم است. در این سال بود که ارتش آلمان از دو سو زیر فشار قرار گرفت. ارتش سرخ زودتر از نیروهایآمریکایی و متفقینش که از غرب حمله می کردند به برلین رسید. در دوم ماه می، برلین پایتخت آلمان فاشیستی سقوط کرد.

پس از سقوط برلین، ارتش نازی در مناطق دیگرنیزشکست خورد و بالاخره در نیمه شب هشتم ماه می، تسلیم بلا قید و شرط آلمان هیتلری دربرلین به امضاء رسید.پیروزی بر فاشیسم به بهای نابودی 45 میلیون انسان و خرابی دهها هزار شهر و روستا و از میان رفتن ثمره هزاران سال کار و زحمت انسانهاو تخریب بی سابقه محیط انسانی و … تمام شد.

 در برابر یاد کشتگان این پیکار عظیم تاریخی سر فرود می آوریم و خاطره دلاوری ها و جانبازیهای مبارزان ضد فاشیست و از جمله سربازان ارتش سرخ شوروی که بار اصلی در این پیروزی را بر دوش داشتند گرامی می داریم !

  * این مقاله با استفاده از منابع اینترنتی تهیه شده است .

        08.05.2020

تعریف زیبایی در کشورهای مختلف جهان

 

تعریف زیبایی و مفهوم آن بسیار متفاوت است. زیبایی می‌تواند یک مفهوم، یک محصول، یا حتی یک سنت خاص یا یک ورزش باشد. نکته ‌ی مهم این است که با  تغییر مختصات جغرافیایی این تغییر مفاهیم بیشتروبیشترمی‌شود.

هر فرهنگ از زیبایی منحصر به فرد و مخصوص به خود برخوردار است و باعث می‌شود مثلا هنرپیشه ‌گان ‌مطرح و زیبا هالیوودی درمناطق دیگر خاص و جذاب به نظر نرسند. برخی از کشورها شیوه‌های زیبایی شناسی ومعیارهای زیبایی را در محدوده‌ی کوچکی‌ می‌دانند. در حالی که برخی دیگر معیارهای زیادی را برای زیبایی درنظرمیگیرند. به عبارت دیگر معیارهای زیبایی و کمیت موارد مورد نظر درهر فرهنگ فرق می‌کند.

 

معیار و تعریف زیبایی در کشورهای مختلف

 

در فرانسه زیبایی طبیعی تعریف زیبایی است

اگر به کشور فرانسه سفر کنید حتما متوجه خواهید شد، در فرانسه بدون آرایش بیرون رفتن برایتان بسیار راحت است. این کشور جایی است که زیبای طبیعی به جای زیبایی‌های غیرعادی و آرایش کرده قابل احترام است.

 

در این کشور خانم‌ها با ظاهر طبیعی قابل احترام هستند. در ایالات متحده ما افراد مشهور را می‌بینیم که آرایش می‌کنند اما این برخلاف کاری است که یک زن فرانسوی انجام می‌دهد. زنان فرانسوی به پوست صورت بسیار اهمیت می‌دهند داشتن پوست صاف و براق یکی از معیارها و تعریف زیبایی در این کشور است. از این رو زنان فرانسوی با روش‌های طبیعی و مراقبت از پوستشان روند پیری را نیز در پوست صورت کاهش می‌دهند.

چاقی و انحنای بدن معیاری از زیبایی در آفریقا

انحنای بدن در کشورهای اروپایی معیاری از زیبایی است. همچنین از نظر اروپاییان بدن‌های درشت و چاق زیبا نیستند. اما در برخی کشورها این عقیده برعکس است. مردان آفریقا برعکس اروپاییان نظرشان این است که هرچه بدن بزرگتر و چاق‌تر باشد زیباتر است.

” Salome Kruger استاد تغذیه دانشگاه North West به How Ghana در این باره می‌گوید “بعضی از مردان آفریقایی زنان چاق را جذاب‌تر می‌دانند و دوست دارند همسرشان چاق باشد. آن‌ها معتقد هستند که با این کار نشان می‌دهند که آن‌ها به خوبی از او مراقبت می‌کنند و همسرشان بیمار نیست و قادر هستند بچه‌های سالمی ‌را به دنیا آورند

طبق تحقیقات How Ghana، مطالعات شورای تحقیقات علوم انسانی نشان داد كه چاقی در بین زنان سیاه پوست در آفریقای جنوبی ممکن است به دلیل تمایل آن‌ها برای افزایش وزن و نشان دادن رفاه و جذابیت باشد. اما این مفهوم در فرهنگ‌های دیگر کاملا فرق می‌کند مثلا این زنان درآمریکا جذاب نیستند و برای جذابیت باید افزایش وزن را به کاهش وزن تغییردهند. از این روهرزنی باید اطمینان داشته باشد که تعریف زیبایی با توجه به تغییرمکان‌های جغرافیای فرق خواهد داشت وممکن است شما با هراندازه از زیبایی درنقاط مختلف جغرافیایی احساس بدی نسبت به خود داشته باشید.

در کشورهای غربی و برزیل بدنی با انحنا معیاری از زیبایی

باریک بودن برای چندین دهه در کشورهای غربی یک نوع و سبک بدن ایده آل و تعریف زیبایی بوده است، اما ما در سال‌های اخیرشاهد تغییراین سلیقه به سمت بدن انحنا دار هستیم. حتی قبل از اینکه کیم کاراشیان به واسطه‌ ی بدن و کمر انحنا دارخود مشهور شود، در بسیاری از کشورها زنان کارهای مختلفی انجام می‌دادند تا اضافه‌های پهلوها را از بین ببرند و به بدن خود فرم زیبایی بدهند.

طبق مقاله‌ای در نیویورک تایمز، در برزیل، باسن‌های بزرگ برای اکثر مردان برزیلی جذاب درنظر گرفته شده است. این معیار باعث می‌شود تا زنان ازهر راهی استفاده نمایند تا به آن اندام مورد نظر دست پیدا کنند. در نتیجه هر روز اختلالات غذا خوردن و فعالیت‌های نامتعارف برای رسیدن به آن معیارها افزایش مییابد.

ونزوئلا و انجام عمل‌های متعدد برای رسیدن به معیارهای زیبایی

در ونزوئلا، زنان برای اینکه به معیارها و تعریف زیبایی خاص مورد نظر فرهنگ خود دست یابند شدیدا در تلاش هستند. در این کشور معیار زیبایی، نیم تنه‌ ی بزرگ، کمر باریک و سینه‌های درشت است. از این رو آن‌ها برای دست یابی به این معیار و استاندارد زیبایی در کشورخود تحت عمل‌های جراحی فراوان قرار می‌گیرند.

در سال 2011، رئیس جمهور این کشور، هوگو چاوز، علناً علیه این شیوه‌ها سخن گفت و بیان کرد كه پزشكان “بعضی از خانم‌ها را متقاعد می‌كنند كه اگر ساق پا بزرگی ندارند ، باید احساس بدی نسبت به بدن خود داشته باشند. “

در میانمار گردن‌های دراز با گردنبندهای قطور معیاری از زیبایی

شاید بسیاری از شما زنانی را دیده باشید که گردن‌های درازی دارند و گردنبندهای قطوری را به گردنشان بسته‌اند. این نوع مسائل در مناطقی از تایلند و برمه (میانمار) دیده می‌شود. این گردنبندها علامت تجاری قبیله‌ی پادونگ است. این قبیله به قبیله‌ی گردن دراز یا زرافه نیز شهرت دارند. دختران قبیله از  4 یا 5 سالگی از این گردنبندها استفاده می‌کنند. به نظر می‌رسد ساز و کار این گردنبندهای طلایی سنگین این گونه باشد که، به خاطر سنگینی این گردنبندها که حدودا 11 کیلو گرم هستند، به شانه‌ها و استخوان گردن فشار وارد می‌شود و باعث دراز شدن گردن می‌شوند. در فرهنگ این مناطق گردن دراز برای مردان جذاب است.

آمریکا و داشتن مژه‌های بلند به عنوان تعریف زیبایی

یکی از معیارها و تعریف زیبایی در آمریکا داشتن مژه‌های بلند و خوش فرم است. از این رو زنان آمریکایی با روش‌های مختلف سعی می‌کنند مژه‌های بلندتری داشته باشند. استفاده از مژه‌های مصنوعی در آمریکا رایج است. زنان آمریکایی با استفاده از مژه مصنوعی و ریمل به مژه‌های خود جذابیت ویژه‌ای می‌دهند.

نیوزلند و تاتو به عنوان معیار زیبایی

در ایالات متحده، خال کوبی‌های صورت می‌تواند با وابستگی به باندهای مختلف همراه باشد، یا علامت یک ناهنجاری اجتماعی، در نظر گرفته شود. با این حال، برخلاف آن‌ها مردم مائوری نیوزلند تاتو را معیاری از زیبایی می‌دانند.

خال کوبی کردن چهره فرد در این فرهنگ به TāMoko معروف است. زنانی که در این سنت شرکت می‌کنند، چانه‌ی خود را خالکوبی می‌کنند. طبق گفته‌های  Broadly خال کوبی زنان سنتی است که جلوه‌ای بدنی از هویت واقعی آن‌ها به حساب می‌آید. تاتو یکی از نشانه‌های اجدادی آن‌ها است. این روش باعث می‌شود زنان موریایی احساس کنند، کاملاً زیبا و مطابق استانداردهای زیبایی اجدادشان هستند.

پوست رنگ پریده به عنوان معیار زیبایی در چین

در بسیاری از کشورهای جهان، مانند چین، پوست کمرنگ حالت ایده آل است و زنان برای جلوگیری از تابش آفتاب هر کاری می‌کنند. در این کشورها مردم و خصوصا زنان از کلاه های مخصوصی استفاده می کنند که صورت آن‌ها را از تابش نور خورشید کاملا حفظ می کند. زنان اکثرا هزینه‌های زیادی را برای کرم‌های ضدآفتاب و سفید کننده پرداخت می‌کنند. با این حال، همه جا این‌گونه نیست، برخلاف چینی‌ها در بعضی از مناطق، داشتن پوست برنزه معیاری از زیبایی است و افرادی که برنزه می‌کنند ساعت‌ها زیر آفتاب می‌مانند. چینی‌ها این افراد را دیوانه خطاب می‌کنند

خراش بدن در آفریقا و برخی نقاط جهان نشانه زیبایی است

شاید برای شما شنیدن اینکه در برخی فرهنگ‌ها ایجاد جراحت در بدن مظهر و تعریف زیبایی است مسخره و عجیب و غریب باشد. اما خراش بدن یک سنت رایج در سراسر جهان و در بسیاری از فرهنگ‌های مختلف از غرب اقیانوس آرام تا آمریکای جنوبی تا بخش‌هایی از آفریقا است. در بسیاری از این فرهنگ‌ها، زن و مرد هر دو تحت عمل دردناک زخم شدن و خراش دادن بدن قرار می‌گیرند، همچنین زنان تمایل دارند که زیورآلات خود را به بدن فرو کنند و سینه خود را زخم کنند، زیرا آن را جذاب می‌دانند.

زخم‌ها مانند خال کوبی‌های قبیله Mori در نیوزیلند، می‌توانند پیامی ‌در مورد وضعیت اجتماعی زن، نقش‌های سیاسی یا مذهبی و تبارشناسی آن‌ها را نشان دهند.

ویک راموس می‌گوید: “از همه مهم‌تر زخم‌ها برای علامت گذاری مراحل در زندگی دختران جوان استفاده می‌شود، تحول او از کودکی به بزرگسالی است. ” وی گفت: “سرانجام، هنگامی‌که زخم‌های او به پایان رسید، اجازه ازدواج داده می‌شود، و از نظر آقایان، خانم‌هایی که زخم‌هایی شیک دارند از نظر جنسی جذاب‌تر هستند. بنابراین، به احتمال زیاد فرزندان بیشتری نیز به دنیا می‌آورند.

 زنان هندی و حنا

زنان هندوستان برای ایجاد جذابیت خود به ویژه در مناسبت‌های مهم مانند عروسی یا جشن‌ها، حلقه‌های بینی، گردنبندها و حنا استفاده می‌کنند. شرکت آرایشی و بهداشتی L’Oréal خاطر نشان می‌کند که فرهنگ هندی همیشه زیبایی را جلوه‌ای از خداپرستی و چیزی برای تکریم می‌دانند. زنان نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر برای تعریف زیبایی به دنبال پوست روشن‌تر هستند و برای کرم‌های روشن کننده پوست نیز هزینه‌های زیادی صرف می‌کنند.

در هندوستان چشمان درشت، موهای بلند، براق و تیره، پوست صاف و داشتن بدنی با انحنا‌های زنانه از نشانه‌های بارز زیبایی است. تحقیقات نشان می‌دهد که زنان هندی به آرایش‌های غلیظ علاقه دارند زیرا در هند آرایش غلیظ از نظر مردان زیبا و جذاب است. از این رو زنان از رنگ های تند برای آرایش استفاده می‌کنند. مصرف لوازم آرایشی در این کشور زیاد است.

موریتانی آفریقا و اضافه وزن به عنوان تعریف زیبایی

از آنجایی که در موریتانی آفریقا خشکسالی و قحطی رایج است، از این رو اضافه وزن به طور سنتی نشانه‌ای از رونق و ثروت است. در این مناطق چاقی به قدری جذاب است که دختران از هفت سالگی به خوردن بیش از حد ترقیب می‌شوند.

لیلا – زنی که در کودکی چاق شده بود، گفت: “این طور نیست که مردم اکنون فکر می‌کنند. ” وی گفت: “به طور سنتی، همسر چاق نمادی از ثروت بود. اکنون ما یک چشم انداز دیگر، یک معیار دیگر برای زیبایی به دست آورده‌ایم. جوانان امروز در موریتانی، علاقه‌ای به چاق بودن به عنوان نماد و تعریف زیبایی ندارند. امروزه زیبا بودن به مفهوم طبیعی بودن است.

 کشورهای آسیایی و کره جنوبی معیار زیبایی رنگ روشن پوست

زنان بسیاری از کشورهای آسیایی به هر قیمتی از آفتاب دوری می‌کنند. از این رو زنان در بسیاری از کشورهای آسیایی از آفتاب غافل می‌شوند زیرا پوست کم رنگ نشانه زیبایی و مطلوب بودن است. زنان در کره جنوبی هنگام روز زمانی که به بیرون مراجعه نمایند از سایه بان‌های بزرگ استفاده می‌کنند. آن‌ها در گرم‌ترین ماه‌ها نیز بدن خود را سر تا پا می‌پوشانند. با این کار از برنزه شدن پوست جلوگیری می‌کنند.

در کره جنوبی از نظر تاریخی برنزه شدن به معنای این است که، شما یک دهقان فقیر هستید و مجبور هستید بیرون از خانه کار کنید و پوست رنگ پریده نشانه‌ی زندگی لوکس و ثروت است. بسیاری از زنان کره‌ای مبالغ زیادی را صرف کرم‌های سفید کننده می‌کنند تا سفید‌تر به نظر بیایند.

گوشواره‌های کشیده و سر تراشیده شده یک استاندارد زیبایی در کنیا و دیگر مناطق آفریقا

اعضای قبیله ماسای در آفریقا به دلیل پوشیدن جواهرات سنگین ساخته شده از سنگ و یا آج فیل برای کشیدن گوش‌های خود مشهور هستند.

در این قبایل گوش‌های بزرگ و دراز با گوشواره‌های بلند نشانه‌ و تعریف زیبایی است. زنان ماسای برای جلب توجه بیشتر گوش‌هایشان را با مهره‌ها و جواهرات به رنگ روشن تزئین می‌کنند.

در ایران عمل بینی نشانه ای از زیبایی است

مشاغل مربوط به زیبایی بینی درایالات متحده آمریکا بسیارکم فعالیت است، اما ایران به پایتخت جراحی زیبایی بینی در جهان تبدیل شده است. زنان ایرانی افتخار میکنند که زیر چاقو جراحی بینی ‌روند به همین دلیل تا مدت‌ها باند بینی را روی بینی خود نگه می‌دارند تا زیبایی خود را به نمایش بگذارند. از آنجا که بدن و موهای زنان در ایران باید پوشیده باشد، بنابراین آن‌ها مشتاق هستند که برای آنچه مردم می‌توانند ببینند، پول خرج کنند.

روسیه و پوست صاف و شاداب به عنوان تعریف زیبایی

 

در روسیه مردم زیبایی طبیعی را جذاب می‌دانند. از این رو زنان روسیه و خصوصا زنان سنتی اعتقادی به آرایش ندارند. آن‌ها معتقد هستند نوشیدن کفیر ومواد طبیعی در شادابی پوست آن‌ها موثر است. از این رو زنان این مناطق جغرافیایی از سلامت و شادابی پوست برخوردارهستند. اکثر زنان روسی به آرایش کردن اعتقادی ندارند و چهره‌ی طبیعی را مظهری از زیبایی می‌دانند.

ژاپن و سلامت و روشنی پوست

در کشور ژاپن زنانی که پوست روشن و صافی دارند مظهری از زیبایی هستند، همچنین زنان ژاپنی به استفاده از عصاره گیاهان طبیعی بسیار علاقه دارند. معمولا آن‌ها هر شب استحمام می‌کنند و درآب وان از عصاره‌ی گیاهان طبیعی استفاده می‌کنند. این کار باعث شادابی پوست آن‌ها می‌شود و از طرفی پوست بدن نیز رایحه‌ای خوشبو پیدا می‌کند. زنان در این کشور از کرم‌های سفید کننده بسیار استفاده می‌کنند برای اینکه سفید‌تر و رنگ پریده‌تر به نظر آیند. آمار نشان می‌دهد مصرف کرم‌های سفید کننده در این کشور زیاد است.

مکزیک یا مکسیکوو ابروهای پهن و پررنگ

از دهه ۱۹۴۰ فرم ابروهای کامل و طبیعی در ایالات متحده در حال تغییر و تحول است ابروهای پهن و طبیعی از معیارهای زیبایی در مکزیک است. شما می توانید در فیلم‌های مکزیکی تمام این معیار‌ها را در بازیگران مشاهده نمایید.

موهای فر، رژ لب قرمز و ابروهای پر رنگ از معیارها و تعریف زیبایی در مکزیک است. آن‌ها از رژهایی استفاده می‌کنند که لب‌ها را برجسته نشان دهد. در حالت کلی آن‌ها برای آرایش از لوازم آرایشی پر رنگ استفاده می‌کنند.

نامیبیا و پوست و موی قرمز به عنوان تعریف زیبایی

برای خانم‌های Himba، یک قبیله نیمه عشایری در شمال غربی نامیبیا، استفاده از محصولی به نام otjize، خمیری قرمز رنگ و ساخته شده از چربی و کره که گاهی اوقات نیز معطر است، رایج است. به گزارش سی ان ان، زنان آن را روی پوست و موهای خود می‌گذارند تا به موی خود رنگ مایل به قرمز بدهند. به همین دلیل است که آن‌ها به عنوان “زنان قرمز نماد نامیبیا” شناخته می‌شوند و عکاسانی از سراسر جهان به سوی خود جلب کرده‌اند، تا تصویر آن‌ها را ثبت کنند.

در حالی که ریشه این عمل مورد بحث قرار گرفته است. شاید انجام این کار به دفع حشرات یا محافظت از پوست آن‌ها در برابر آفتاب کمک می‌کرده است. اما اکنون زنان Himba می‌گویند که این یک “توجه زیباشناختی” است و آن‌ها هر روز صبح درست مانند هر زن غربی آن را آرایش خود می‌دانند.

همان طور که می‌بینید برای زیبایی در فرهنگ‌های مختلف مفاهیم متفاوتی وجود دارد. ما در این مقاله به فرهنگ زیبایی شناختی در مناطق زیادی اشاره کردیم. اما واقعیت این است که مهم نیست فرهنگ شما چیست یا در کدام کشور زندگی می‌کنید. آنچه که مهم است این است که چیزی که یک زن را زیبا و جذاب می‌کند توانایی او در منحصر به فرد بودن او است. هیچ مردی نمی‌تواند در برابر زنی که در وجود خود آرامش و اعتماد به نفس دارد مقاومت ‌کند. بنابراین با هر زیبایی ظاهری و هر آنچه که دارید، خودتان را باور داشته باشید.

 

روشن كردن رنگ مو با ليمو ترش

آیا قصد روشن تر کردن موی سرتان را دارید؟ استفاده از مواد طبیعی برای رنگ مو یک راهکار کم هزینه و عالی است.

آب لیمو می تواند رنگ مو را به صورت طبیعی روشن کند. اما چطور اینکار را می کند؟  لیمو دارای اسید سیتریک است که تاثیرات روشن کنندگی دارد. وقتی آب لیمو را روی موهایتان می زنید باعث می شود رنگدانه های موی باز شده و رنگ مو روشن تر شود. استفاده از لیمو می تواند راهی آسان و کم هزینه برای روشن کردن مو باشد و همچنین کمترین صدمه را به مو می زند.

هرچند این را نیز باید در نظر داشته باشید که استفاده یکبار از این ماده فقط چند درجه موهای طبیعی شما را روشن  می کند و برای روشن تر کردن مو و تثبیت رنگ موهایتان بهتر است پنج بار در ماه از این روش استفاده کنید تا به نتیجه بهتری برسید.

نحوه روشن کردن رنگ مو با آبلیمو

  1. اگر قد موهایتان متوسط است یک لیمو برای کل مو کافی خواهد بود اما اگر موهای خیلی بلندی دارید بهتر است از دو لیمو استفاده کنید.
  2. لیمو را به دو قسمت تقسیم کرده و در یک ظرف، آب آن را بگیرید. دقت داشته باشید که لیموی طبیعی همیشه بهتر از آبلیمو تاثیر می گذارد.
  3. شما می توانید لیمو را مستقیما به موهایتان بزنید یا آن را با کمی آب گرم ترکیب کنید و با استفاده از یک اسپری روی موهایتان بپاشید.
  4. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید بهتر است قبل از اینکه لیمو را روی مو بزنید، موهایتان را نشویید. خشک بودن مو باعث می شود سرعت تاثیرگذاری لیمو بالاتر برود.
  5. پس از اینکه لیمو را به موهایتان زدید، زیر نور آفتاب به مدت یکساعت بنشینید. هر سی دقیقه تغییر رنگ مو را چک کنید.
  6. بیشتر بخوانید:  ۱۳ کاری که افراد دارای ذهن قوی انجام نمی دهند
  7. بعد از یکساعت موهایتان را بشویید. اسید سیتریک ممکن است در مو خشکی ایجاد کند. پس بعد از خشک کردن مو، از نرم کننده مو استفاده کنید تا خشکی موهایتان از بین برود.
  8. می توانید این کار را چهار یا پنج بار تکرار کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.
  9. برای اینکه از خشک شدن موهایتان جلوگیری کنید می توانید آبلیمو را با کمی نرم کننده ترکیب کرده و استفاده کنید.

این مساله را در نظر داشته باشید که هنگامی که برای روشن شدن موهایتان در آفتاب هستید حتما از ضد آفتاب استفاده کنید تا آسیبی به پوستتان نرسد. در مرحله اول منتظر تغییر محسوسی نباشید. مثلا موهای قهوه ای تیره شما به قهوه ای روشن تبدیل می شود نه بیشتر. اما در مراحل بعدی قهوه ای روشن را به رنگ روشن تر و بلوند می توانید تبدیل کنید.

لیمو روی موهای طبیعی تاثیر بهتری می گذارد، برای موهایی که رنگ مشکی دارد ممکن است خیلی نتیجه قابل ملاحظه ای نبینید. در ضمن، برای سرعت بخشیدن به روشن شدن مو نور خورشید لازم است هر چند لیمو بدون نور خورشید هم عمل می کند اما نتیجه ضعیف تری خواهد داشت، می توانید برای بهتر نتیجه گرفتن به این ترکیب عسل، دارچین یا چای بابونه اضافه کنید.